Pozrite si fotoreport z konferencie v Bratislave na tému:
Exponenciálny svet a singularita

Na konferencii ste sa dozvedeli viac o týchto témach:

  • Transformácia, trendy a exponenciálne zmeny, ktoré prichádzajú
  • Prelomové technológie a ich následky
  • Transformácia spoločnosti a biznisu
  • Ako sa pripraviť na rýchle a neočakávané zmeny, ktoré prichádzajú
  • Svet nedostatku a súperenia vs. svet hojnosti a spolupráce
  • Drony v exponenciálnom svete

Program

08:00 - 09:00

Registrácia účastníkov

09:00 - 09:10

Otvorenie konferencie

09:10 - 09:40

Zhrnutie trendov a konkrétne príklady ich následkov

Ján Košturiak otvorí cyklus seminárov a predstaví expertov, ktorí vytvárajú budúcnosť pre tých, ktorí chcú byť v budúcnosti úspešní. Dlhodobo sa snaží poukazovať na zmeny v oblasti technológií, inovácií v spoločnosti, v pracovnom živote, vzdelávaní a v podnikaní, ktoré prichádzajú v najbližších 10 – 20 rokoch a pomôcť im pripraviť sa na ne.
Ján Košturiak, IPA Slovakia
09:40 - 10:10

Singularita, exponenciálne technológie a ich prepájanie

Moderovaná diskusia. Ján Košturiak vyspovedá manažéra roka 2018 o tom čo je singularita, čo sú exponenciálne technológie a v čom je sila exponenciálov.
Michal Meško, Martinus
10:10 - 10:40

Digitalizácia, automatizácia a pohľad do budúcnosti

Michal je prezidentom softvérovej firmy, ktorá prináša prelomové riešenia aj do priemyslu. Jeho témou bude poznávanie toho, či je nástup exponenciálnych technológii nevyhnutný. Nahradia nás autonómni inteligentní agenti? Kde všade budú aplikované kyberneticko-fyzikálne systémy a senzory s enormnými množstvami dát? Zamyslíme sa nad tým, či zvíťazia dáta alebo zdravý rozum.
Michal Hrabovec, Anasoft
10:40 - 11:10

Prestávka na kávu a networking

11:10 - 11:40

Ako sa menia obchodné modely v exponenciálnej dobe?

Petr sa venuje transformácii firiem na digitálnu ekonomiku. Jeho spoločnosť 6D Academy pomáha firmám adaptovať sa na nové technológie, pomáha so zmenou organizačnej štruktúry a s rozvojom ľudí. Hovoriť bude o nových obchodných modeloch a výzvach, ktoré prináša dnešná exponenciálna doba. Podelí sa aj o svoje znalosti ako skúsený expert/mentor v oblasti exponenciálneho leadershipu a uvádzania nových firiem na trh.
Petr Beneš, 6D Academy
11:40 - 12:10

Ľudia a ich talenty sú viac ako technológie. Ako ich rozvíjať?

Ivan je prvým slovenským Gallup® certifikovaným koučom silných stránok a odborníkom na zručnosti Konverzačnej inteligencie®, šampiónom Six Sigma a certifikovaným manažérom strategického riadenia. Bude rozprávať o dôležitosti koučovania jednotlivcov a tímov. „Každý líder, ktorý dobré pozná seba a svojich ľudí, vie lepšie spolupracovať a viesť.“ Podelí sa o skúsenosti, ako sa stať úspešným a autentickým lídrom, ktorého budú ľudia nasledovať aj v dnešnej digitálnej dobe.
Ivan Košalko, EVOLET Partners
12:10 - 12:40

Čo prinášajú drony a nové technológie do našich životov a podnikov?

Spoločnosť AERO MONITOR využíva drony pre letecké práce u zákazníkov. Venuje sa termovíznej inšpekcii, sledovaniu únikov tepla z budov, mapovaniu 2D, 3D komínov, kameňolomov a rôznych typov areálov. Dávid porozpráva o význame dronov v exponenciálnom svete. Ako ich vieme využiť a čo k tomu potrebujeme?
Dávid Šoltýs, AERO MONITOR
12:40 - 13:40

Spoločný obed

13:40 - 14:10

Čo si o singularite myslia v Singularity University?

Singularity University je globálna platforma, ktorá pripravuje lídrov a organizácie na budúcnosť. Našou víziou je vzdelávať ľudí v exponeciálnych témach. Umelá inteligencia v rôznych odvetiach, genetická technológia CRISPR a jej schopnosť vytvoriť programovateľný imunitný systém, vesmírne technológie a spôsoby ako premiestňovať satelity medzi obežnými dráhami. Ako tieto poznatky aplikovať do praxe? Ako ich využiť a pripraviť sa na svet zajtrajška? V Singularity University nájdete odpovede a inšpiráciu.
Dušan Matuška, Singularity University
14:10 - 15:40

Workshop a diskusia k témam z dopoludnia

Vyjasnenie súvislostí a praktických detailov. Prečo sú tieto témy dôležité, ich interpretácia pre naše podnikanie a zmeny, ktoré musíme urobiť – ľudia, technológie, organizácia a pod.
15:40 - 16:00

Prestávka na kávu a networking

16:00 - 17:00

Príprava akčného plánu

Prečo sú tieto témy dôležité? Ako ich prezentovať vo vlastnej firme? Aké otázky treba riešiť? Aké akcie pripraviť? Ako to celé uchopiť? Ako premeniť ohrozenia na príležitosti? Ako prepojiť „starú“ a „novú“ firmu.

Na konferencii vystúpili:

Ján Košturiak - IPA SlovakiaJán KošturiakIPA Slovakia
Spoluzakladateľ spoločnosti IPA Slovakia. Poradca a kouč pre inovácie, spája ľudí v rámci Podnikateľskej univerzity. Dlhodobo pôsobil na Fraunhofer IPA Stuttgart a TU Wien. V roku 1990 začal pracovať ako konzultant pre priemyselné podniky. V roku 1995 založil Inštitút priemyselného inžinierstva v Žiline, ktorý v roku 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart v spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Je autorom a spoluautorom viacerých odborných kníh a článkov, ktoré vyšli v rôznych krajinách sveta. Pravidelne publikuje v časopisoch a píše blog na www.kosturiak.com.
Michal Meško - IPA SlovakiaMichal MeškoMartinus
Manažér roka 2018. Spoluzakladateľ a CEO Martinusu, najväčšieho online kníhkupectva na Slovensku, ktoré neskôr rozšíril o kníhkaviareň Foxford. Taktiež stojí za zrodom poprednej distribučnej platformy elektronických kníh na Slovensku – Dibuk. V roku 2000 spoluzakladal stránku Referaty.sk, najväčší portál pre študentov, ktorý v roku 2004 odkúpil Atlas.sk. Do martinského Martinusu sa dostal aj vďaka láske ku knihám. Začínal ako brigádnik, keď pomáhal kníhkupectvu vybudovať e-shop, ktorý dnes tvorí viac ako polovicu všetkých tržieb Martinusu, a to má firma 14 predajní po celom Slovensku.
Michal Hrabovec - IPA SlovakiaMichal HrabovecAnasoft
Vizionár, spoluzakladateľ a prezident softvérovej firmy Anasoft. V roku 2009 získal titul manažér roka a spoločnosť sa stala IT firmou roka 2009. Spoločnosť Anasoft vyvíja softvér pre priemysel, finančný sektor, telekomunikačných operátorov i verejnú správu. Od roku 2006 podporuje spoločnosť pôvodnú slovenskú prózu prostredníctvom projektu Anasoft Litera. Prostredníctvom Nadačného fondu Myšlienka podporuje tvorivé vzdelávanie na školách, nakupuje pre školy robotické stavebnice a organizuje medzinárodné súťaže. Michal Hrabovec stojí aj za úspešnými portálmi babetko.sk a rodinka.sk. Za filantropické aktivity získal Anasoft dva razy cenu Via Bona Slovakia.
Petr Beneš - IPA SlovakiaPetr Beneš6D Academy
Baví mě přemýšlet nad dopady technologických inovací nejen do světa byznysu, ale i jak současná digitální revoluce proměňuje naše indivuální životy, zvyky a hodnoty. Proto jsem v roce 2016 spoluzaložil 6D Academy, která pomáhá provázet firmy i jednotlivce technologickou transformací obchodních a organizačních modelů a změnami firemní kultury a leadershipu. Působím také jako Expert/Mentor v startupovém inkubátoru UP21, kde pomáháme uvádět do života inovativní podnikatelské záměry začínajících firem. Věnuji se také týmovému i individuálnímu koučingu. Přes 20 let jsem působil v bankovnictví. Kromě Česka jsem si vyzkoušel banky v Polsku a Maďarsku (pro Accenture
Ivan Košalko - IPA SlovakiaIvan KošalkoEVOLET Partners
Ivan inšpiruje ľudí, rozvíja ich profesionálny potenciál, a spolu s nimi nachádza ten najlepší spôsob, ako pracovať a žiť. Počas 21 rokov pracoval v rôznych výkonných a štatutárnych pozíciách v skupine PPC Insulators. Ivan je spoluzakladateľom a prezidentom Podnikateľskej aliancie Slovenska, ktorá sa zameriava na zlepšenie kvality podnikateľského prostredia. Jeho špeciálne zručnosti zahŕňajú osobný rozvoj a koučing ľudí, koučing tímov ako i tvorbu hodnoty prostredníctvom zlepšovania výkonnosti. Ivan je prvým slovenským Gallup® certifikovaným koučom silných stránok a odborníkom na zručnosti Konverzačnej inteligencie®, šampiónom Six Sigma a certifikovaným manažérom strategického riadenia.
Dušan Matuška - IPA SlovakiaDušan MatuškaSingularity University
Spoluzakladateľ SingularityU Bratislava Chapter - pobočky Globálnej platformy, ktorá pripravuje lídrov a organizácie na budúcnosť. Spoluzakladateľ spoločnosti OCTAGO, ktorá buduje vonkajšie cvičiská na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prináša ich do miest, škôl a firiem. Dušan je aj spoluzakladateľom neziskovej organizácie Paralelná Polis, ktorej cieľom je vytvárať slobodné a inšpiratívne prostredie pre zdieľanie nápadov na riešenie bežných spoločenských problémov paralelnými spôsobmi. Stretávajú sa tu ľudia, ktorí sa zaujímajú o Bitcoin a iné kryptomeny, biohacking a technológie. Tento priestor zahŕňa aj kaviareň Bitcoin Coffee, kde sa ako v prvej na svete platí výhradne kryptomenami.
Dávid Šoltýs - IPA SlovakiaDávid ŠoltýsAERO MONITOR
Ponúknuť ľuďom a firmám reálny pohľad z vtáčej perspektívy na ich dom, pozemok, záhradu alebo na strechu haly, skladu a celkový areál závodu. A čo ešte vieme robiť s dronmi dnes? Zistiť koľko tepla uniká z akejkoľvek budovy, aj zistiť, kde na streche výrobnej haly preteká dažďová voda do izolácie strechy, aj urobiť 3D komína a zistiť jeho malé trhliny, aj vypočíťať kubatúru kameňolomu a mnoho iného. Dron so špeciálnymi senzormi nám pomáha pri zistení stavu dusíka v listoch plodín na poli, obsahu chlorofylu v listoch, množstva vody v rastline a na poli a podobne. Vždy som chcel priniesť niečo nové, čo pomôže ľuďom k lepšiemu životu...v práci s dronom je to množstvo neviditeľných fyzikálnych javov, ktoré sú okolo nás a vedia pomôcť a uľahčiť prácu človeku a ochrániť prírodu okolo nás.
Informačné centrum Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17
831 04 Bratislava 3